Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Určite to poznáte: Nečakane ste dostali pozvanie na nejaké stretnutie, večeru s priateľmi, či pracovné podujatie a potrebujete byť krásna a sebavedomá. Ako to však dosiahnuť, keď už nemáte kedy ísť ku kaderníčke a navyše, vašu krásu a sebavedomie kazia odrastené šedivejúce vlasy? My poznáme riešenie: Je to nová generácia sprejov na krytie šedín Colorwin. Vymyslela ho PharmDr. Jolanta Kantorová a jej príbeh je viac než inšpirujúci. Napokon, posúďte sami…

mladost a krasa v spreji

Ako sa vlastne zrodil nápad vyrábať spreje Colorwin na prekrytie šedín? A ako dlho trvalo od rozhodnutia až do chvíle, keď ste prvé spreje na prekrytie šedín mohli ponúknuť svojim zákazníkom?

Hoci som pracovala v lekárni takmer štvrťstoročie, k podnikaniu som mala blízko. V istom čase som bola majitelkou až piatich lekární.

Avšak svoje povolanie som si vybrala v minulom storočí. Obrázok vtedajšej lekárne a tej dnešnej je diametrálne odlišný. Uvedomila som si, že to kúzlo alchýmie a vône, ktoré bolo pre mňa veľmi dôležité, už z lekární vyprchalo. To, čo dnes farmácia ponúka, je o iných hodnotách. Tá esencia poradiť, zdieľať s niekým starosti, ukázať, ako sa starať o zdravie, sa stratila s prívalom predpisov, noriem, regulácií a nariadení. Rutinný kolobeh má značne unavoval, ale zároveň som cítila ešte dostatok energie, nápadov na niečo úplne odlišné od doterajšieho života. Preto som z lekárne odišla.

Keď som dostala ten nápad so sprejom, tak tu na trhu nič také nebolo. Zdalo sa mi, že to bude šupa. Len som si nevedela spočítať, že od nápadu k hotovému výrobku je veľmi dlhá a kľukatá cesta. Trvalo to tri roky.

mladost a krasa v spreji2

Aké boli začiatky?

Hneď na začiatku som bola na seba veľmi hrdá, že som vymyslela názov Colorwin, ktorý sme zaregistrovali ako ochrannú známku v Čechách, na Slovensku a ďalších okolitých európskych štátoch. Bol to však iba prvý krok. Pre mňa osobne bolo veľkou lekciou trpezlivosti obdobie, keď sme pracovali na unikátnom zložení nášho spreja, ktoré malo nezaťažovať vlasy. Niektoré procesy a čakacie doby však neurýchlite, a potom si začínate klásť otázku, či to stojí za to. V podobnom duchu to pokračovalo, keď sme sa rozhodli ochrániť zloženie patentom, keď sme vymýšľali dizajn výrobku, testovali sprej, testovali rôzne druhy rozprašovača, aby vystreknutie bolo veľmi jemné. Veľmi mi to pripomínalo rozprávku o kohútikovi a sliepočke – keď chceš toto, musí urobiť tamto. Ale odrazu ste už na ceste a nechcete sa vracať, ale ani sa nechcete vzdať , takže idete ďalej, krok za krokom. Keď sme konečne vyrobili náš český sprej, tak pár mesiacov pred uvedením nášho spreja prišiel na trh obdobný produkt od svetoznámej značky – a hneď s televíznou reklamou. A známi sa pýtali – čo teraz?

A evidentne ste sa rozhodli správne…

Rozhodli sme sa, že ideme ďalej, pretože máme kvalitný český sprej s úplne iným zložením – sprej bez tekutého silikónu, čo považujeme za obrovskú výhodu. Zákazníčky to skôr či neskôr ocenia. A teraz je treba začať investovať do marketingu, aby sa o výhodách nášho Colorwinu ľudia dozvedeli. Letáčiky, reklama, tlačové správy, internet, facebook, instagram, tlačiareň… Keď máme výrobok a reklamu, musíme nájsť správne kanály na predaj a distribúciu. Človek sa skutočne nezastaví. Som rada, že som na začiatku nemala dosť fantázie a predstavivosti, pretože by som do toho určite nešla.

Ako váš podnikateľský zámer prijali vaši najbližší?

Manžel, ktorý ako úspešný podnikateľ vybudoval od základu divíziu v jednej nemenovanej českej famaceutickej firme, ma podporil hneď na začiatku a po roku sa pridal do tandemu. Situácia sa vyvinula tak, že manželovi som prenechala marketingové a obchodné záležitosti, ja zabezpečujem osvetu a prevádzku, zatiaľ čo deti posilňujú náš rodinný podnik v oblasti sociálnych sietí a nových technológií.

Pre koho je sprej Colorwin určený? Ako vyzerá typická zákazníčka?

Náš sprej na prekrytie šedivých vlasov je vhodný pre všetky ženy. Pre tie, ktorým sa objavili prvé šediny a začínajú ich riešiť, ako aj pre ženy, ktoré si už pravidelne farbia vlasy a dobre poznajú pocit, keď sa už odrastené šedivejúce vlasy znova ukazujú, ale na návštevu kaderníka nemajú čas. S naším sprejom sa všetky ženy môžu cítiť upravené a mladšie v priebehu chvíľky.

mladost a krasa v spreji3

mladost a krasa v spreji4

V súčasnej dobe sa však o svoj vzhľad starajú nielen ženy, ale čoraz väčšiu pozornosť mu venujú aj muži. Pozorujete, že sa medzi vašimi zákazníkmi rozrastá aj táto skupina?

Áno, je to tak, pekne sa nám rozbehol aj predaj šampónov s tónovacím účinkom pre mužov. Práve preto sme pre mužov, ktorí nechcú manifestovať svoj vek šedivými vlasmi, vymysleli tónovací šampón s orechom kráľovským Colorwin Men. Je to presne ešte tá hranica, kam sa je väčšina mužov ochotná posunúť v starostlivosti o svoj vzhľad. Doma si umyjú vlasy šampónom s tónovacím účinkom, ale na farbenie vlasov do salónu asi pravidelne chodiť nebudú…

Spreje Colorwin neobsahujú tekutý silikón, ktorý stále nachádzame v celom rade produktov vlasovej kozmetiky. Prečo ste sa rozhodli hľadať „alternatívne zloženie“?

Trendom dnešnej doby je kladenie väčšieho dôrazu na nezávadnosť kozmetiky. Ustupuje sa od používania parabénov, sulfátov, silikónov. Tekuté silikóny pri dlhodobom používaní vytvárajú na vlasoch film, ktorý sa postupne vrství, z vlasov ho nemožno zmyť a vlasy sa napokon zle farbia. V Colorwin spreji sme tekutý silikón nahradili látkou, ktorá sa po nastriekaní okamžite odparí, takže vlasy zbytočne nezaťažuje a nelepí. Vlasy sú tak prekryté len veľmi jemnou vrstvou prírodných pigmentov, ale nie sú zlepené. Pigment možno z vlasov jednoducho vymyť bežným šampónom.

Je aplikácia spreja jednoduchá?

Áno, je. Stačí ho nastriekať na suché vlasy – a odrastené šedivé vlasy sú okamžite zamaskované! Veľmi sme popracovali aj na výbere vhodného rozprašovača, ktorý má veľmi jemný rozptyl a presnú aplikáciu. Vďaka jemnému rozptylu náš sprej Colorwin vydrží až 50 aplikácií, čo je dvojnásobné množstvo oproti konkurencii. Okrem toho, Colorwin aj pekne vonia a veľmi ho oceňujú aj kaderníčky, ktoré sa často stretajú s následkami kozmetiky s tekutým silikónom vo svojej práci.

 

kokosove zazrakyAké produkty z radu Colorwin máte vo svojom portfóliu?

V súčasnosti je to Colorwin sprej, Colorwin korektor v štyroch farebných odtieňoch a Colorwin Men – tónovací šampón v dvoch farebných odtieňoch.

Čo považujete u svojich výrobkov za najvýznamnejšiu konkurenčnú výhodu?

Naším cieľom bolo vyvinúť sprej, ktorý bude fungovať rýchlo a jednoducho, bude úplne bezpečný a bude obsahovať nezávadné látky. To sa podarilo. Jeho zloženie je úplne unikátne a z pochopiteľných dôvodov je chránené úžitkovým vzorom. Mysleli sme nielen na okamžitý efekt, ale aj na to, aký bude dopad na zdravie spotrebiteľov a takisto na prírodu. Keď čítam, koľko látok obsahujú niektoré kozmetické prípravky svetových značiek, tak sa niekedy dosť čudujem, prečo zdravie a životné prostredie pre tie firmy nie sú dôležité…

Kde si môžu záujemkyne a záujemcovia výrobky Colorwin u nás kúpiť?

Sme radi, že sa nám podarilo dostať na Slovensku naše výrobky do siete predajní 101 Drogérie, kde si zákazník môže sprej Colorwin kúpiť v akcii do konca mája za 5,95 Eur. Ak niekto uprednostňuje internetový predaj, tak Colorwin je aj na Alza.sk.

A aby sme sa dostali ešte bližšie ku klientom, tak predávame aj prostredníctvom kaderníckych salónov a kaderníckych veľkoobchodov, ktoré nás oslovia so záujmom o spoluprácu.

 

 

mladost a krasa v spreji5

Prezradíte, aké máte plány do budúcnosti? Chystáte nejaké ďalšie príjemné novinky pod značkou Colorwin?

V posledných rokoch som v sebe objavila kreativitu, ktorá po dlhé roky driemala niekde v kútiku. A tak mám obrovskú radosť a chuť, keď vymýšľam nové, funkčné a jednoduché veci, ktoré pomáhajú ľuďom. Hlavu mám plnú nápadov a naša firma je vhodným miestom, kde ich môžem postupne realizovať. O tom, aké novinky chystáme, sa zákazníci dozvedia tesne pred uvedením na trh na www.colorwin.sk.

Ste žena a úspešná podnikateľka a svojím príkladom môžete inšpirovať mnohé iné ženy, ktoré chcú začať s podnikaním. Čo by ste im odkázali?

Mám rada citáty, takže by som na túto otázku odpovedala asi takto:

„Keď veríte, že to dokážete, tak to dokážete, keď pochybujete, tak máte pravdu“. „ Keď sa chcete dostať k cieľu, musíte urobiť prvý krok“ a nakoniec „Cesta ku hviezdam býva tŕnistá“.

Jana Vančová